Komplet punktów drużyn Lubczy

2018-02-13
SST Lubcza / Tomasz Sitek

Po tygodniowej przerwie do rozgrywek powrócili zawodnicy Lubczy, którzy w wyjazdowym pojedynku walczyli o punkty z drużyną Sportur Gmina Łańcut. Goście byli faworytem sobotniego pojedynku i wywiązali się ze swojej roli. W dwóch pierwszych odsłonach kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i odnosili zwycięstwa. Dopiero w trzecim secie siatkarzom z Racławówki przytrafiło się zbyt wiele błędów i w samej końcówce, dzięki skutecznej grze w polu zagrywki, Sportur wygrał 25:23. Gospodarze złapali wiatr w żagle i w czwartym secie grali bardzo ambitnie w obronie, ale w decydujących akcjach Lubcza opanowała sytuację i nie zgubiła meczowych punktów. Bardzo skuteczny był Mateusz Hołobut, wybrany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem spotkania.

III Liga Mężczyzn:
Sportur Gmina Łańcut - SST Lubcza Racławówka 1:3 (23:25, 17:25, 25:23, 20:25)

Czwartoligowym siatkarzom Lubczy po serii bardzo trudnych spotkań z czołówką ligi zależało, aby przełamać się na własnym parkiecie w pojedynku z MKS-em Wierzbna. Lubcza II zagrała bardzo dobrze i dopięła swego. W dwóch pierwszych odsłonach gospodarze prezentowali się bezbłędnie i kompletnie rozbili przeciwników. Od trzeciego seta na parkiecie trwała bardzo twarda i emocjonująca walka, a losy rywalizacji rozstrzygały się w końcówkach. Najpierw lepsi okazali się siatkarze z Wierzbnej i przedłużyli to spotkanie, ale w decydujących akcjach czwartej partii zespół z Racławówki popełnił mniej błędów i triumfował za 3 punkty.