Udana inauguracja siatkarzy Lubczy

2016-10-11
SST Lubcza / Tomasz Sitek

Dwie siatkarskie drużyny SST Lubcza w piątek i sobotę rozegrały inauguracyjne mecze. Trzecioligowcy w hali Zespołu Szkół w Niechobrzu stoczyli ciężki bój ze Spartakusem Adamówka. Natomiast drugi zespół Stowarzyszenia udanie zadebiutował w Czudcu.

Trzecioligowcy rozpoczęli pojedynek ze Spartakusem niepewnie, lecz szybko opanowali sytuację i wyszli na prowadzenie 8:4. Skutecznymi atakami popisywali się Bryliński i Hołobut, a w bloku dobrze prezentował się Ziarnik. Gospodarze pierwszego setbola mieli przy stanie 24:20, jednak skuteczna gra Mateusza Kamińskiego doprowadziła do wyniku 24:23. Błąd Kamińskiego w kolejnej akcji pozwolił Lubczy objąć prowadzenie. Goście z Adamówki poprawili swoją grę w drugiej partii. Spartakus prowadził 5:11, a z biegiem seta 13:18. Przy stanie 20:24 powtórzyła się historia z pierwszej partii. W roli goniącego wystąpiła Lubcza, a konkretnie Mateusz Bryliński i jego trudne zagrywki, które doprowadziły do wyniku 23:24. Seta nie udało się jednak obronić. Partię zakończył skuteczny atak kapitana Spartakusa Łukasza Miłosza.

Siatkarze z Adamówki poszli za ciosem i w kolejnym secie szybko objęli prowadzenie 5:8. Ekipa z Racławówki jednak nie pozwoliła gościom powiększyć prowadzenia. W nerwowej końcówce kluczową rolę odegrał Przemysław Fedko, który nie tylko przełamywał blok rywali, ale zaprezentował także skuteczny serwis. Gospodarze objęli prowadzenie przy stanie 21:19, by ostatecznie zakończyć partię 25:22. Początek czwartego seta lepiej ułożył się dla Lubczy, która prowadziła 6:4. Sytuacja zmieniła się, gdy w pole zagrywki powędrował Łukasz Miłosz, a jego zespół objął prowadzenie 7:9. Przez dłuższy okres trwała walka punkt za punkt. Goście utrzymywali skromną zaliczkę do stanu 20:22. Po raz kolejny dobrze zaprezentowali się Bryliński i Hołobut, jednak lepiej końcówkę rozegrali siatkarze z Adamówki, którzy zwyciężyli 27:25.

W tie-break'u Lubcza nie pozostawiła wątpliwości. Zagrywki Masłowskiego oraz skuteczne akcje Ziarnika ustawiły przebieg seta, a Spartakus nie zdołał znaleźć recepty na powstrzymanie gospodarzy. Gracze z Racławówki do końca kontrolowali sytuację i zwyciężyli 15:11.

III Liga Mężczyzn:
SST Lubcza Racławówka - UMKS Spartakus Adamówka 3:2 (25:23, 23:25, 25:22, 25:27, 15:11)

Rozgrywki czwartej ligi udanie rozpoczęła druga drużyna Lubczy. Spotkanie z ekipą z Czudca od początku lepiej ułożyło się dla graczy z Racławówki, którzy pewnie wygrali inauguracyjną partię 18:25. Jeszcze pewniej triumfowali w drugiej odsłonie 17:25. Dopiero w trzecim secie, po kilku błędach Lubczy, do głosu doszli gospodarze. Drużyna z Racławówki poprawiła jednak przyjęcie i po skutecznych atakach Żuczka oraz Kuśnierza odskoczyła na trzy punkty. Choć gospodarze zniwelowali stratę punktową do jednego punktu, Lubcza do końca seta kontrolowała sytuację i zwyciężyła 22:25. Najwięcej punktów dla drużyny zdobyli Kuśnierz (15) i Worosz (13).