Szosowcy z Boguchwały Mistrzami Polski

2016-08-24
Rafał Białorucki

Drużyna reprezentująca Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL z Boguchwały zdobyła tytuł Szosowych Mistrzów Polski Energetyków podczas III Szosowych Mistrzów Polski Energetyków Tauron Cup 2016.

Zawody odbyły się 17 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej w ramach Tour de Pologne Amatorów, a impreza towarzyszyła głównemu wyścigowi Tour de Pologne. Wśród 76 startujących energetyków zostało sklasyfikowanych 9 drużyn. Kolarze rywalizowali na dystansie 40 km, był to tzw. "królewski etap Tour de Pologne" z wymagającymi podjazdami pod Ząb i Gliczarów, którą pokonują także zawodowi kolarze podczas Tour de Pologne. Nasi zawodnicy okazali się najlepsi, mimo że zawody odbywały się w strugach padającego deszczu i w przenikliwym chłodzie. Drużyna ZAPEL S.A. startowała w składzie: Michał Błażej, Andrzej Hajduk, Krzysztof Nowak i kapitan Piotr Ślusarz.

To nie pierwszy sukces naszych zawodników. Wcześniej 7 maja z powodzeniem rywalizowali podczas VIII Mistrzostw Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB Tauron Cup. Zawody były rozgrywane w ramach krakowskiej edycji Skandia Maraton Lang Team. W mistrzostwach wystartowało 190 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 34 firmy energetyczne z całej Polski. Pośród nich ekipa z Boguchwały.

Debiut był udany gdyż w klasyfikacji drużynowej zajęli 8 miejsce. Indywidualnie rywalizowali na dystansie 24 km. W kat. M1 Krzysztof Nowak wywalczył 3 miejsce, w kat. M2 Piotr Ślusarz zdobył 2 miejsce a Andrzej Hajduk zajął 4 miejsce, w kat. M3 Tadeusz Bieniek był 5, a Ryszard Dyło 14. Gratulujemy!