Rozgrywki piłkarskie 2015/2016 zakończone

Niedzielne mecze w rzeszowskiej Klasie A zakończyły zmagania drużyn z terenu gminy w sezonie 2015/2016. Kibice z Nosówki oczekiwali tego dnia na wyniki spotkań z Zaczernia i Mogielnicy. Zwycięstwo Novi oraz porażka Stali Rzeszów mogły zapewnić drużynie z Nosówki pozostanie w A-klasie.

Drużyna z Nosówki wypełniła pierwszą część planu i pokonała w wyjazdowym meczu ekipę z Zaczernia 2:1. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Adrian Rogala i Radosław Trawka. Niestety na "Wichroarenie" w Mogielnicy pewny awansu Grom uległ rezerwom rzeszowskiej Stali 1:3. Ostatni mecz w Klasie A rozegrała Iskra. Borykająca się z problemami kadrowymi drużyna ze Zgłobnia przegrała z Trzcianką Trzciana 1:3. Do przerwy utrzymywał się remis. Goście otworzyli w wynik w 65. minucie po golu Karola Krasonia, który w niedługim czasie dołożyli jeszcze dwa trafienia. Honorową bramkę dla drużyny ze Zgłobnia zdobył Sławomir Sendecki.

Po 26. kolejkach najwyżej w tabeli Klasy A uplasowała się drużyna z Mogielnicy - 9 miejsce i 33 zdobyte punkty (9 zwycięstw, 6 remisów, 11 porażek). Na 11 miejscu znaleźli się Novi z 31 punktami (10-1-15). O zakończonym sezonie chcieliby zapomnieć piłkarze ze Zgłobnia, którzy wyraźnie odstawali od całej stawki (13 pkt - 4-1-21). O tym, kto w przyszłym sezonie zagra w Klasie A, dowiemy się dopiero po oficjalnym komunikacie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.