Zwycięstwo Lubczy w Rzeszowie i awans na drugie miejsce w tabeli

2015-11-23
SST Lubcza/Tomasz Sitek

Siatkarze z Racławówki łatwo pokonali rzeszowski AZS. Akademicy postawili opór jedynie w pierwszym secie. Liderem Lubczy był niezawodny Przemysław Fedko, który przez cały mecz zdobył 13 punktów.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla Lubczy. Mocne serwisy Przemysława Fedko dały gościom spotkania prowadzenie 6:3. AZS zdołał odpowiedzieć blokiem i wyjść na prowadzenie 8:7. Następnie kibice obejrzeli dłuższy fragment walki punkt za punkt. Rzeszowski zespół dobrze spisywał się w polu zagrywki i utrzymywał dwupunktowy dystans. Końcówka seta należała jednak do siatkarzy Lubczy, a skuteczne ataki Koniuszewski i Brylińskiego dały jej zwycięstwo 25:22.

W kolejnej odsłonie ekipa z Racławówki szybko osiągnęła trzypunktowe prowadzenie. Rywale z Rzeszowa zaczęli popełniać coraz więcej błędów i po chwili na tablicy widniał wynik 10:4 dla Lubczy. Siatkarze z Racławówki kontrolowali grę i utrzymywali wysoką zaliczkę punktową. Akademicy próbowali walczyć w obronie, lecz popełniali dużo błędów w ataku. Ostatecznie AZS przegrał 25:13.

Trener Lubczy Andrzej Tereszkiewicz przed początkiem trzeciej partii dokonał roszad w składzie, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Mateusz Hołobut znakomicie "wprowadził" się do gry i po jego skutecznych zagrywkach i atakach Lubcza odskoczyła na 12:5. Zespół z Racławówki grał bardzo swobodnie i mógł próbować różnych kombinacyjnych zagrań. Po kolejnych ładnych akcjach Mateusza Hołobuta przyjezdni odskoczyli na 10 punktów, a ostatecznie zwyciężyli 25:18. Zwycięstwo w Rzeszowie pozwoliło Lubczy awansować na drugie miejsce w tabeli.