Przegrana Izolatora z liderem z Krosna. Emocjonująca kolejka w klasie B

Przesądził jeden stały fragment

Zaledwie jeden stały fragment zadecydował o końcowym wyniku spotkania 14. kolejki pomiędzy ZKS Izolator Boguchwała, a liderem tabeli KS Karpaty Krosno. Krośnianie wygrali 1:0 i przedłużyli imponującą passę zwycięstw do dziesięciu.  Mecz rozegrany na IzoArenie był wyrównany, niestety Karpaty wykorzystały "achillesową piętę" Izolacji jaką są stałe fragmenty i po jednym z nich zdobyły bramkę na wagę trzech punktów. Wrzuconą w pole karne przez Kamila Walaszczyka piłkę głową do siatki skierował Patryk Kapuściński. Izolator po straconej w 54. minucie bramce nie poddał się, jednak piłka do siatki nie wpadła pomimo kilku okazji do zdobycia bramki. Spotkanie obfitowało w walkę w środku pola i strzały oddawane głównie z daleka. Obydwie drużyny zagrały solidnie w defensywie, nie dopuszczając rywala zbyt blisko własnej bramki. Należy wspomnieć, iż biało-zieloni walczyli bez kontuzjowanych pomocników Bartka Karwata, Krzyśka Domina i pauzujących za kartki napastnika Jacka Tyburczego i obrońcy Zbigniewa Dąbka. Dodatkowo Izolator kończył spotkanie w "10" z powodu dwóch żółtych kartek dla Huberta Bukały.

Wyrównany mecz w Zabajce. Grom o włos od porażki

Najważniejszym spotkaniem 12 kolejki klasy okręgowej był mecz Jedności Niechobrz z zajmującą 3 miejsce w tabeli Zabajką. Losy wyrównanego spotkania przesądziła "główka" zawodnika Jedności Dominika Grzebyka, który w 80. minucie ustalił wynik meczu. Tym samym Jedność umocniła się na pozycji lidera.

Teoretycznie słabszy rywal okazał się dla Gromu wymagającym przeciwnikiem. Piłkarze z Mogielnicy trafili do bramki rzeszowian jako pierwsi, jednak to przeciwnicy zaprezentowali lepsza grę w środku pola. Niemoc Gromu przełożyła się na wynik. Staroniwa odrobiła straty i prowadziła już 2:1. Na szczęście na kilka minut przed końcem meczu, w zamieszaniu pod bramką rywali, drużynie z Mogielnicy udało się uratować remis.

Emocjonująca kolejka w klasie B

10 kolejkę klasy B można określić najbardziej wyrównana rundą sezonu. Niepodważalnym hitem było starcie Novi Nosówka z Koroną Dobrzechów. Mgła, która zapadła nad stadionem w Nosówce, diametralnie utrudniła rozegranie drugiej połowy, a samo spotkanie rozstrzygało się do ostatniej minuty. Już na samym początku meczu do siatki trafił Mateusz Świder i było 1:0 dla gospodarzy. Korona wściekle rzuciła się do ataku, miała inicjatywę i kilka okazji, ale bramek nie było. Co nie udało się gościom, zrobili gospodarze. Jedna z kontr Novi przyniosła oczekiwany dla nich efekt, futbolówka trafiła pod nogi Adriana Rogali, który mocnym strzałem pozostawił bramkarza Korony bez szans. W drugiej połowie przyjezdni nadal szukali wyrównania, równocześnie popełniając dość proste błędy w defensywie, czym ułatwiali kontry zespołowi z Nosówki. Piłkarze Marka Amarowicza mieli jednak problemy z wykończeniem akcji i w samej końcówce otrzymali za to surową karę. Na niespełna 10 minut przed końcem błąd Michała Kalandyka wykorzystał najlepszy strzelec Korony Damian Wasilewski i to on wlał nadzieję w serca kibiców gości. Jednak fatalny błąd stopera przyjezdnych pozwolił Marcinowi Majce podwyższyć wynik. Korona nie powiedziała jednak ostatniego słowa. Po centrze w pole karne znakomicie odnalazł się najniższy na boisku kapitan i trener Korony - Mariusz Kępa, który strzałem z główki po raz drugi dał gola kontaktowego swojej ekipie. Do końca meczu było nerwowo, jednak ofiarne interwencje defensorów gospodarzy uchroniły zespół wicelidera od utraty gola.

Ekipa ze Zgłobnia zagrała w niedzielę bardzo kiepskie zawody i ledwie wymęczyła zwycięstwo z outsiderem z Połomii. Z Iskry całkowicie uszło powietrze, koncentracja i o mały włos nie straciła punktów. Zwycięskiego gola zdobył Sławomir Sandecki strzałem z rzutu karnego po faulu na Dawidzie Ostrowskim. "Przykład" z Iskry wziął kolejny zespół z czołówki - Płomyk Lutoryż, który także męczył się z coraz lepiej grającym Huraganem, lecz ostatecznie także i on zdołał zwyciężyć, dzięki czemu nie traci dystansu do prowadzącego duetu.

III liga, grupa lubelsko-podkarpacka
ZKS Izolator Boguchwała - KS Karpaty Krosno 0:1 (0:0)

LKS Płomyk Lutoryż - LKS Huragan Kozłówek 2-1

Źródło: www.zksizolator.eu, jednosc.futbolowo.pl, grom-mogielnica.futbolowo.pl, iskrazglobien.futbolowo.pl, www.90minut.pl