Izolator wygrywa w doliczonym czasie gry. Udany rewanż Jedności. Iskra pokonuje w derbach Płomyk

Iskra Zgłobień - Płomyk Lutoryż

Zwycięstwo "rzutem na taśmę"

Izolator Boguchwała w wyjazdowym meczu pokonał Lubliniankę 2:1. Zwycięstwo biało-zielonych nie przyszło łatwo. "Izolacja" do przerwy przegrywała 0:1, a bramkę dla gospodarzy zdobył już w 10. minucie Paweł Zabielski. Boguchwalanie za odrabianie strat zabrali się w 54. minucie po golu Michała Beresia. Bramkę na wagę trzech punktów, w doliczonym czasie gry, zdobył Jacek Tyburczy, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie. Spotkanie było bardzo ciężkie. Lublinianka grała bardzo twardo. Posypało się sporo kartek. Mocno oberwało się Michałowi Beresiowi. Michał jednak zrewanżował się rywalowi w najlepszy możliwy sposób zdobywając bramkę. Nie odstawialiśmy nogi. Nawet najmłodszy w zespole Łukasz Wójcik postawił się rywalom, sam złapał kartkę, a w najważniejszym momencie zagrał kluczową piłkę w pierwszej bramkowej akcji dla naszego zespołu - powiedział po meczu Grzegorz Opaliński. W najbliższą niedzielę biało-zieloni podejmą na IzoArenie lidera tabeli Karpaty Krosno.

Udany rewanż za Puchar Polski

W Niechobrzu Jedność zrewanżowała się drużynie Bratka Bratkowice za porażkę w eliminacjach do Pucharu Polski. Po pierwszej połowie piłkarze z Niechobrza prowadzili już 2:0 po trafieniach Surowca i Madery. W 70. minucie wynik meczu ustalił Baran strzelając trzeciego gola. Po sobotnim spotkaniu Jedność nadal przewodzi klasie okręgowej z przewagą trzech punktów nad KS Stobierna.

Grom przegrywa z liderem

W dziesiątej kolejce rzeszowskiej A klasy Grom Mogielnica przegrał na wyjeździe z liderem z Wysokiej Głogowskiej. Pomimo aktywnej gry piłkarzy z Mogielnicy oraz braków kadrowych przeciwnika to drużyna Orła wyszła zwycięsko z niedzielnego starcia. Jedyną bramkę zdobył w 59. minucie Adrian Żabiński. Grom z 15 punktami na koncie zajmuje 7 miejsce w tabeli.

Derby dla Iskry. Novi wygrywają z Albatrosem

Zwycięstwem 2:1 dla Iskry Zgłobień zakończyły się gminne derby, w których lider klasy B pokonał zajmującą trzecie miejsce w tabeli drużynę Płomyka Lutoryż. Od początku meczu do ataku ruszyli piłkarze z Lutoryża. Iskrze udało się jednak bardzo szybko opanować sytuację i po błędzie obrony Lutoryża, gola dla gospodarzy zdobył Sławomir Sendecki. Lutoryżanie nieco częściej utrzymywali się przy piłce, próbowali ją rozgrywać i szukać swoich szans, ale nic wielkiego z tego nie wychodziło. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się jednobramkową przewagą Iskry, sprawy w swoje ręce wziął Sławomir Bereś, który z rzutu wolnego pokonał łotewskiego bramkarza Płomyka. Z czasem gra się zaostrzyła. Czerwoną kartkę otrzymał Jacek Borek, a Iskra przez ponad 30 minut musiała grać w dziesiątkę. Lutoryżanie zgodnie z przewidywaniami zwietrzyli swoją szansę i już pięć minut później zdobyli gola kontaktowego. Wybijaną z pola karnego piłkę, wolejem do bramki skierował Daniel Kocurek. Nerwów nie brakowało do samego końca, lecz piłkarze ze Zgłobnia zdołali utrzymać korzystny wynik. Zwycięstwo odniósł także wicelider z Nosówki. Novi pokonali na własnym boisku Albatrosa 3:1. Drużyny z terenu gminy nadal zajmują trzy pierwsze miejsca w tabeli.

Novi Nosówka - Albatros Szufnarowa 3:1

Źródło: Izolator Boguchwała, Jedność Niechobrz, Orzeł Wysoka Głogowska, Iskra Zgłobień, www.90minut.pl