Iskra nowym liderem klasy B. Jednośc ponownie zwycięsko na własnym stadionie. Izolator przegrywa w Dębicy

Czarna seria trwa

Izolator Boguchwała przegrał siódmy mecz z jedenastu rozegranych dotąd spotkań. Tym razem "Izolacja" przegrała na wyjeździe z dębicką Wisłoką 1:3. Martwi zła gra zarówno defensywy, jak i ofensywy zespołu. W jedenastu meczach boguchwalanie zdobyli 9 bramek, tracąc aż 17 i w tabeli zajmują dopiero 16 miejsce. Do końca jesiennych rozgrywek pozostało tylko sześć spotkań, a żadne z nich nie będzie należało do łatwych. W najbliższą niedzielę Izolator podejmie na własnym terenie Sokoła Sieniawa. Zapraszamy na IzoArenę - start godz. 11:00.

Niechobrz zrównuje się z liderem

Dobra forma nie opuszcza zespołu Jedności Niechobrz, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze na własnym stadionie. W sobotę Jedność pokonała KS Dąbrówki 3:2. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu i po 9 kolejkach drużyna z Niechobrza zrównała się punktami z KS Stobierna.

Grom pogromiony

Grom Mogielnica pojechał do Głogowa w bardzo okrojonym składzie. Wszyscy spodziewali się trudnego meczu, jednak nikt nie brał pod uwagę takiego rozmiaru klęski. Grom przegrał aż 6:0. Zespół szczególnie słabo zagrał w środkowej części boiska i w liniach defensywnych. Drużyna z Mogielnicy mogła już w dziesiątej minucie prowadzić 2:0, jednak brak szczęścia spowodował, iż to zespół z Głogowa zdominował mecz. Po niedzielnym spotkaniu Grom zajmuje 8 miejsce w tabeli rozgrywek.

Derby gminy na remis. Iskra liderem

W klasie B wszystkie oczy zwrócone były na stadion w Nosówce, gdzie w gminnych derbach rywalizację stoczyły Novi i Płomyk. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie i tak też było. W kuriozalnej sytuacji prowadzenie zespołowi z Nosówki dał niezawodny Marcin Byjoś. Novi w pierwszych 45 minutach nie radziło sobie jednak zbyt dobrze i to lutoryżanie zdołali objąć prowadzenie. Po zmianie stron znów do ataku ruszyli gospodarze i po dwóch trafieniach Adriana Rogali, było 3:2. W samej końcówce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Daniel Czach, a pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Z tej sytuacji skorzystała Iskra, która rozgromiła Start Lubenia 5:0 i została nowym liderem rozgrywek. Piłkarze ze Zgłobnia rozegrali świetne zawody i praktycznie nie wypuszczali przeciwnika z jego połowy. Gdyby nie przestrzelony karny, słupek, poprzeczka i kilka świetnych interwencji bramkarza, to wynik oscylował by w okolicach 10. Dla porównania Start nie oddał w tym meczu ani jednego strzału na bramkę, a stojący z konieczności między słupkami szkoleniowiec Iskry Robert Madeja, raptem kilka razy wychodzł do piłki. "B-klasowcy" z terenu gminy nadal okupują pierwsze trzy miejsca w tabeli.