Inauguracja sezonu na IzoArenie

Niedzielna inauguracja sezonu piłkarskiego zgromadziła ponad 500 kibiców, wśród których znalazło się wielu najmłodszych fanów "Izolacji". Miejskie Centrum Kultury, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Boguchwale, zorganizowało liczne przedmeczowe atrakcje rodzinne. Nie zabrakło dmuchanego placu zabaw, malowania twarzy oraz plastycznych i sportowych konkursów z nagrodami. O godz. 16:00 na płytę boiska wyszli piłkarze obu drużyn "eskortowani" przez juniorów Izolatora oraz Boguchwalskiej Akademii Piłkarskiej. Przy gromkich brawach kibiców sędzia Paweł Sitkowski rozpoczął spotkanie.

Izolator Boguchwała przegrał w inauguracyjnym spotkaniu sezonu z Chełmianką Chełm 1:2. Mecz od początku nie układał się po myśli biało-zielonych. Mecz dużo lepiej rozpoczęli rywale. Już w 11 minucie Łukasz Młynarski strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Izolatora Pawła Pawlusa. Kolejne minuty to dalsza nerwowa gra "Izolacji".

Około 15 minuty meczu nad IzoArenę nadeszła ulewa, która dała się we znaki zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Rzęsisty deszcz zmusił arbitra do przerwania spotkania. Po około 30 minutach piłkarze wrócili na murawę, która w mgnieniu oka wchłonęła potężna dawkę opadów. Obraz gry niestety nie uległ zmianie. Goście spokojnie budowali akcje i próbowali zagrażać bramce Izolatora, szczególnie po stałych fragmentach gry.

Nieco lepiej "Izolacja" zagrała w drugiej połowie. W pierwszych 20 minutach Izolator oblegał bramkę rywala, jednak dobra postawa bramkarza Chełmianki Łukasza Kijańczuka sprawiła, iż wynik utrzymywał się aż do 72 minuty. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Konrada Cuprysia wykorzystał Krzysztof Szymański, strzelając wyrównującego gola.

Od tego momentu spotkanie się wyrównało, a zgromadzeni kibice spodziewali się remisu. Jednak w doliczonym czasie gry, rywale, wykorzystując brak zdecydowania boguchwalskich obrońców, zdobyli bramkę dającą im 3 punkty.

Izolator Boguchwała - Chełmianka Chełm 1:2 (0:1)

Bramki:
 Szymański (72) - Młynarski (11), Olszak (90+)

To dopiero początek sezonu i jesteśmy pewni, iż drużyna Izolatora w kolejnych spotkaniach będzie grać coraz pewniej. W dalszej walce o mistrzostwo III ligi potrzebny będzie doping i wsparcie kibiców Izolatora. Dlatego już dziś zapraszamy na mecz z Motorem Lublin, który odbędzie się na IzoArenie 24 sierpnia, o godz. 11:00.

Zaangażowanie się samorządu gminnego w inaugurację sezonu piłkarskiego na IzoArenie wynikało z faktu, że od 8 sierpnia gmina Boguchwała jest właścicielem nieruchomości, na której znajduje się boguchwalski stadion. Obiekt na który składa się 2 hektarowa działka, pawilon, budynek z kasą i sanitariatami dwie trybuny został kupiony przez samorząd gminny od Zakładowego Klubu Sportowego Izolator Boguchwała za kwotę 400 tys. zł.

Zdaniem burmistrza Wiesława Dronki: to bardzo korzystna transakcja dla obu stron. Samorząd został właścicielem nowoczesnego stadionu, który będzie służył celom sportowym i rekreacyjnym a oferta tego miejsca dla mieszkańców miasta i gminy zostanie rozbudowana. Klub pozyskał natomiast środki finansowe pozwalające na grę w III lidze.